středa 3. července 2013

Má cesta devítkou (a mé pocity)

Do 9. třídy jsem se celkem těšila. Je to fajn pocit být na škole nejstarší (:D) a navíc jsme jako deváťáci měli prvňáčky (nevím proč jsem se na to těšila, ale těšila). Za ten rok se toho spoustu stalo.
V září nám každému přidělili prvňáčka, o kterého se budeme starat.
  Také jsme na škole měli EDJ (evropský den jazyků). Konečně jsem tam byla jako asistent!
V říjnu jsem se poprvé odhodlala jít s kamarádkou do posilovny. Vím, že to do tohoto článku asi moc nepatří, ale pro mě je to důležité, protože od této doby se snažím konečně cvičit pravidelně. I když jsou chvilky, kdy na to kašlu, tak to není nějak extra dlouhá doba jako tomu bylo předtím.
   Také jsme ve škole měli drakiádu, kdy jsme s prvňáčky pouštěli draky a samozřejmě jsme s nimi slavili halloween.
V listopadu jsem si pomalu začala uvědomovat, že se mi krátí čas na této škole. Dostali jsme přihlášky na SŠ a já si začala být nějaká nejistá, protože jsem vůbec netušila, kam bych mohla jít. Neustále jsme to řešili s učiteli, ale stejně jsem netušila. Pár tipů jsem měla, ale když jsem se zamyslela víc, zjistila jsem, že je ta škola možná dobrá a uplatnění také, ale nebavilo by mě to. A k čemu by mi byla škola s dobrým uplatněním, když bych tomu vůbec nerozuměla. Přeci jen, pracovat budeme docela dlouho.
  Také jsme ve škole měli Veletrh zdraví, no to taky bylo něco. S kamarádkou jsme byly asistenti u aktivity s pečením košíčků (s masem, ovocných, se šlehačkou.. mmm). Ta paní, co to vedla nás poprosila, aby jsme to  donesly na výstavu, nandala tam toho, no jéje. A ono to vypadalo fakt tak chutně, no neochutnej! Tak jsme od všeho každá ochutnaly, ona si nás pak přišla zkontrolovat a najednou to začala řešit s celou školou. Nepochopím. A nesmím zapomenout ani na burzu škol, kde jsme se také předvedli ("tamhleten kluk je hezkej, řekni mu že se s ním chceme vyfotit"- tu fotku s ním nakonec máme- né, jako vůbec jsme nebyly trapný).
Jelikož u školy máme takový les, kde jsou na kraji úplně maličké stromečky, šli jsme je tam s prvňáčky
v prosinci ozdobit nějakým zrním, jablíčky, mrkvemi,.. Měli jsme strom dohromady s kamarádkou, ale protože "naše" děti měli jen zrní, nevypadal oproti jiným moc hezky. Ó bože, jak jsme ty děti mohli chtít kazit  a chtít po nich, aby šly něco vzít z jiného stromečku??

Zdobíme, zdobíme


Čas běžel a já stále nevěděla na jakou školu jít, takže jsme s kamarádkou obcházely snad všechny dny otevřených dveří. V únoru jsme se podívali na stavebku. Tam na nás také jen tak nezapomenou (ale tetokrát za nic nemůžu!).
V březnu jsme museli odevzdat přihlášky na střední školy. Uvažovala jsem i nad průmyslovou střední školou, ale nakonec jsem šla na OA a na gymnázium.
Proto jsem na gymnáziu šla na zkoušky nanečisto. Jasné že. Já tam vejdu a hledám učebnu a ačkoliv tam tu cestu pro nás měli značenou, tak jsem se ztratila- šla jsem do špatného patra, protože jsem přehlédla papír s mou učebnou, a šla jsem k té jiné. Ale nakonec jsem to včas našla! :D
V dubnu mě čekaly přijímací zkoušky. Ani na jedné škole jsem se naštěstí neztratila, nešla jsem sama. :D Takový zástup lidí od nás ze školy. Nakonec mě vzali na obě, i když jsem původně ze svého výkonu nadšená nebyla, ale učila jsem se dost! (teda jen na ty na gympl- tam jsem chtěla víc, obchodka mě vůbec nelákala a vůbec nic mi to neříká). 
Červen byl pro nás celkem náročný. Museli jsme dodělat (někteří teprve začít) svou seminární práci, kterou jsme museli prezentovat. Nesnáším to. A už vůbec nemluvím o KET zkouškách. Ale nakonec jsem to dala, i když jsem se tomu doma vůbec nevěnovala (i když nám dali odkaz na několik stránek). Také jsme se museli rozloučit s prvňáčky, dali si dárky a hráli si. No a nakonec rozloučení s celým druhým stupněm včetně učitelů a vysvědčení.

Potěší to, né že né :3
Žádné komentáře:

Okomentovat